Quarter Finals

Oct 22 4:00 PM Com.Act.Infantiles (Com.Rivad) 5-2 Cruz del Sur (Bariloche)
Oct 22 3:00 PM Guillermo Brown (Madryn) 0-0
(3-0)
Deportivo Madryn
Oct 22 2:00 PM Cipolletti (Río Negro) 100-0 Deportivo Roca (Río Negro)
Oct 22 9:00 PM Alianza Cutral Có (Neuquén) 1-1
(2-4)
Independiente de Neuquén
Oct 22 6:00 PM Estudiantes (San Luis) 0-3 Juventud Unida Univ. San Luis
Oct 22 9:00 PM General Belgrano de Santa Rosa 1-0 Ferrocarril Oeste G.Pico
Oct 22 7:00 PM Unión de Mar del Plata 1-0 Alvarado (MDP)
Oct 22 9:00 PM Defensores de V.Ramallo 1-0 Independiente - Chivilcoy
Oct 22 9:30 PM Unión de Villa Krause (SJ) 1-3 Alianza de Coronel Moldes
Oct 22 9:15 PM Deportivo Maipú (MZA) 1-1
(4-2)
Gimnasia y Esgrima (Mza)
Oct 22 9:00 PM Talleres (Córdoba) 2-2
(4-5)
Alumni de Villa María
Oct 22 6:30 PM Libertad (Sunchales) 0-0
(1-3)
Tiro Federal (Rosario)
Oct 22 9:00 PM Chaco For Ever 2-1 Sarmiento (Resistencia)
Oct 22 8:15 PM Sol de América (Formosa) 3-3
(5-4)
Sportivo Patria (Formosa)
Oct 22 5:00 PM Atlético Paraná 1-0 Textil Mandiyú
Oct 22 2:00 PM Juv. Unida - Gualeguaychú 1-1
(3-4)
Gimnasia y Esgrima (CdU ER)
Oct 22 9:30 PM San Martín (Tucumán) 3-0 San Jorge (Tucumán)
Oct 22 10:00 PM Central Córdoba (Sgo.Est) 0-2 Mitre (Santiago del Estero)
Oct 22 9:45 PM San Lorenzo (Catamarca) 1-2 Unión Aconquija
Oct 22 9:15 PM Américo Tesorieri (La Rioja) 1-2 Andino (La Rioja)
Oct 22 9:30 PM Altos Hornos Zapla 2-1 Tiro y Gimnasia (San Pedro J)
Oct 22 10:00 PM Gimnasia y Tiro de Salta 1-0 Juventud Antoniana (Salta)
Nov 12 5:00 PM Petrolero Argentino P.Huincul 0-0
(5-3)
Boxing Club (Río Gallegos)
Nov 12 9:45 PM Atlético Policial (Cat.) 1-0 Atlético Concepción (Tuc)
Nov 12 9:30 PM Sp.Desamparados (S.Juan) 1-3 Sportivo Del Bono (S.J.)
Nov 13 9:30 PM Sport Club Pacífico (G.Alvear) 4-1 Guaymallén (Mendoza)
Nov 12 5:00 PM Huracán Las Heras (MZA) 2-0 Atlético Palmira (Mendoza)
Nov 12 9:00 PM 9 de Julio (Rafaela) 0-2 9 de Julio de Morteros
Nov 12 5:15 PM Argentino Peñarol (Córdoba) 1-3 Estudiantes (Río Cuarto)
Nov 12 9:00 PM Aprendices (Casilda) 0-1 Puerto San Martín
Nov 12 9:00 PM Agropecuario Argent. C.Casares 3-2 Argentinos (25 de Mayo)
Nov 12 5:00 PM Talleres de Frías 1-1
(3-4)
Lastenia (Tucumán)
Nov 12 10:00 PM Mitre (Salta) 2-2
(3-1)
Atlético Progreso (R.de la F.)
Nov 19 9:00 PM Talleres de Perico 1-0 Independiente de H.Yrigoyen
Nov 12 4:00 PM América (General Pirán) 0-0
(6-5)
Sarmiento (Ayacucho)
Nov 19 8:00 PM La Emilia (San Nicolás) 2-2
(6-5)
Camioneros
Nov 12 9:00 PM Racing de Olavarría 2-1 Everton (La Plata)
Nov 19 5:00 PM Rivadavia de Lincoln 3-0 Sportivo Baradero
Nov 12 9:00 PM Viale Fútbol Club 2-1 Colegiales (Concordia)
Nov 12 9:00 PM Jorge Gibson Brown (Posadas) 2-2
(1-3)
Ferroviario (Corrientes)
Nov 12 8:30 PM Deportivo Comercio (S.Sylvina) 0-0
(5-4)
Independiente de Formosa
Nov 12 9:00 PM Ocampo Fábrica 1-0 Deportivo Fontana (Chaco)
Nov 12 9:30 PM Vélez Sarsfield (Sgo d Estero) 3-2 Sportivo Tintina
Liniers (Bahía Blanca) 100-0 Independiente de Río Colorado
Feb 08 5:00 PM Cañuelas 1-3 Sp.Dock Sud
Nov 24 5:00 PM Sacachispas 3-1 Central Córdoba
Nov 24 5:00 PM Ituzaingó 0-0
(4-5)
Yupanqui
Dec 03 5:00 PM Claypole 0-3 Atlas
Feb 07 5:00 PM General Lamadrid 1-1
(5-4)
San Telmo
Nov 25 5:00 PM Central Ballester 1-0 San Martín (Burzaco)
Nov 27 7:00 PM Talleres (Rem.de Escalada) 0-2 El Porvenir
Dec 04 5:00 PM Deportivo Muñiz 0-3 Excursionistas
Feb 08 5:00 PM Centro Español 1-1
(3-4)
San Miguel
Feb 07 5:00 PM Leandro N. Alem 1-0 Atlético Lugano
Nov 23 5:00 PM Defensores Unidos 1-2 Liniers
Feb 09 5:00 PM Deportivo Riestra 6-0 Victoriano Arenas
Nov 27 5:00 PM J.J. Urquiza 2-0 Argentino de Merlo
Nov 22 5:00 PM Juventud Unida 2-1 Argentino de Rosario
Feb 07 8:00 PM Sportivo Barracas 0-1 Berazategui
Nov 22 5:00 PM Puerto Nuevo 1-1
(1-3)
Luján

Semifinals

Nov 05 3:00 PM Guillermo Brown (Madryn) 0-1 Com.Act.Infantiles (Com.Rivad)
Nov 05 9:00 PM Cipolletti (Río Negro) 0-0
(1-3)
Independiente de Neuquén
Nov 05 9:30 PM Juventud Unida Univ. San Luis 0-0
(4-3)
General Belgrano de Santa Rosa
Nov 21 8:00 PM Unión de Mar del Plata 0-0
(2-3)
Defensores de V.Ramallo
Nov 05 9:15 PM Deportivo Maipú (MZA) 2-2
(4-5)
Alianza de Coronel Moldes
Nov 12 9:00 PM Alumni de Villa María 4-2 Tiro Federal (Rosario)
Nov 05 9:00 PM Chaco For Ever 0-0
(2-4)
Sol de América (Formosa)
Nov 05 9:15 PM Gimnasia y Esgrima (CdU ER) 0-0
(10-9)
Atlético Paraná
Nov 06 9:30 PM San Martín (Tucumán) 1-0 Mitre (Santiago del Estero)
Nov 05 5:00 PM Unión Aconquija 0-1 Andino (La Rioja)
Nov 05 10:00 PM Gimnasia y Tiro de Salta 1-2 Altos Hornos Zapla
Nov 26 5:00 PM Petrolero Argentino P.Huincul 0-0
(2-4)
Liniers (Bahía Blanca)
Nov 26 9:00 PM Racing de Olavarría 1-1
(4-3)
América (General Pirán)
Nov 26 5:00 PM Ferroviario (Corrientes) 1-1
(2-3)
Viale Fútbol Club
Nov 26 5:00 PM Sport Club Pacífico (G.Alvear) 0-100 Huracán Las Heras (MZA)
Nov 26 8:30 PM La Emilia (San Nicolás) 2-1 Puerto San Martín
Nov 26 9:15 PM Estudiantes (Río Cuarto) 3-1 9 de Julio de Morteros
Nov 27 5:30 PM Sportivo Del Bono (S.J.) 1-0 Atlético Policial (Cat.)
Nov 26 5:00 PM Rivadavia de Lincoln 0-1 Agropecuario Argent. C.Casares
Nov 26 9:30 PM Mitre (Salta) 2-0 Talleres de Perico
Nov 26 9:30 PM Ocampo Fábrica 1-1
(6-5)
Deportivo Comercio (S.Sylvina)
Nov 26 10:00 PM Vélez Sarsfield (Sgo d Estero) 1-0 Lastenia (Tucumán)
Feb 07 8:00 PM Villa Dálmine 0-0
(2-3)
Tristán Suárez
Nov 22 5:00 PM Platense 0-0
(7-8)
Deportivo Armenio
Feb 07 5:00 PM Atlanta 2-1 Villa San Carlos
Feb 08 5:00 PM Deportivo Merlo 1-1
(4-2)
Barracas Central
Feb 07 5:00 PM Almagro 0-1 Estudiantes (Bs.As.)
Feb 07 5:00 PM Brown (Adrogué) 0-1 Deportivo Español
Feb 07 5:00 PM Acassuso 1-1
(3-2)
Deportivo Morón
Nov 24 5:00 PM Almirante Brown 3-0 Colegiales
Feb 08 5:00 PM Los Andes 2-0 Fénix
Nov 29 5:00 PM Comunicaciones 3-0 Deportivo Italiano
Feb 06 5:00 PM Chacarita Jrs. 2-0 Ferrocarril Urquiza
Mar 07 5:00 PM Yupanqui 1-2 Atlas
Feb 25 5:00 PM Excursionistas 0-0
(4-3)
San Miguel
Mar 03 5:00 PM General Lamadrid 0-0
(5-4)
Defensores de Belgrano
Mar 20 3:00 PM El Porvenir 2-2
(4-5)
Flandria
Mar 11 4:00 PM J.J. Urquiza 4-1 Ferrocarril Midland
Mar 10 4:00 PM Leandro N. Alem 5-4 Juventud Unida
Mar 19 4:00 PM Liniers 2-1 Defensores de Cambaceres
Mar 11 4:00 PM Luján 1-1
(0-3)
Berazategui
Feb 25 5:00 PM Sp.Dock Sud 2-1 Argentino de Quilmes
Mar 17 4:00 PM Central Ballester 0-0
(1-3)
Deportivo Riestra
Mar 10 4:00 PM Sacachispas 0-1 Deportivo Laferrere

Final

Feb 22 5:30 PM Independiente de Neuquén 1-0 Racing de Olavarría
Dec 04 9:30 PM San Martín (Tucumán) 4-0 Vélez Sarsfield (Sgo d Estero)
Dec 04 9:00 PM Defensores de V.Ramallo 4-1 Agropecuario Argent. C.Casares
Dec 04 9:15 PM Estudiantes (Río Cuarto) 2-4 Alianza de Coronel Moldes
Dec 04 8:30 PM Sol de América (Formosa) 5-2 Ocampo Fábrica
Dec 04 9:15 PM Gimnasia y Esgrima (CdU ER) 0-1 Viale Fútbol Club
Dec 11 10:00 PM Altos Hornos Zapla 4-0 Mitre (Salta)
Dec 11 9:30 PM Andino (La Rioja) 0-0
(4-3)
Sportivo Del Bono (S.J.)
Dec 11 9:30 PM Alumni de Villa María 0-2 La Emilia (San Nicolás)
Dec 11 5:00 PM Juventud Unida Univ. San Luis 1-1
(3-4)
Huracán Las Heras (MZA)
Dec 11 5:00 PM Com.Act.Infantiles (Com.Rivad) 0-2 Liniers (Bahía Blanca)
Apr 08 3:00 PM General Lamadrid 2-2
(2-4)
Los Andes
Mar 26 2:00 PM Deportivo Laferrere 0-0
(3-4)
Atlanta
Apr 02 4:15 PM Chacarita Jrs. 1-0 Atlas
Mar 25 3:00 PM Deportivo Armenio 0-0
(4-3)
Berazategui
Mar 25 3:00 PM Leandro N. Alem 0-1 Deportivo Merlo
Mar 25 3:00 PM Tristán Suárez 2-3 Deportivo Riestra
Mar 31 6:00 PM Deportivo Español 0-0
(4-3)
J.J. Urquiza
Apr 01 3:00 PM Flandria 0-0
(5-4)
Almirante Brown
Mar 25 6:00 PM Acassuso 0-0
(5-4)
Excursionistas
Apr 02 3:00 PM Comunicaciones 0-0
(3-2)
Liniers
Apr 02 11:30 AM Estudiantes (Bs.As.) 3-2 Sp.Dock Sud

[ Eighth-Finals ]


ArgentineSoccer.com