Eighth Finals

Oct 15 5:00 PM Belgrano de Esquel 0-1 Cruz del Sur (Bariloche)
Oct 30 4:00 PM Everton (La Plata) 1-0 Ferrocarril Roca (Las Flores)
Oct 29 8:30 PM Liniers (Bahía Blanca) 0-0
(3-0)
Tiro Federal (B.Blanca)
Oct 29 1:30 PM Rivadavia de Lincoln 3-1 Jorge Newbery (Junín)
Nov 12 9:00 PM Sportivo Baradero 1-0 Social Obrero (Zárate)
Oct 29 8:30 PM Sarmiento (Ayacucho) 0-0
(5-4)
Defensores de Valeria del Mar
Oct 29 8:30 PM Juventud de Pergamino 0-0
(3-4)
La Emilia (San Nicolás)
Oct 29 9:00 PM Racing de Olavarría 4-1 Sarmiento (Coronel Suárez)
Nov 05 8:00 PM Agropecuario Argent. C.Casares 2-2
(5-4)
Bragado Club
Nov 05 9:00 PM Once Tigres (Nueve de Julio) 0-0
(4-5)
Argentinos (25 de Mayo)
Oct 29 4:00 PM Kimberley (Mar del Plata) 0-1 América (General Pirán)
Nov 05 7:30 PM Sports Salto 0-0
(2-4)
Camioneros
Oct 29 4:00 PM Deportivo Fontana (Chaco) 3-1 San Carlos de La Escondida Ch.
Oct 29 10:00 PM Juventud Unida (Charata Chaco) 1-1
(5-6)
Deportivo Comercio (S.Sylvina)
Oct 29 5:00 PM Independiente de Formosa 5-0 Sportivo (Roque Sáenz Peña)
Oct 29 9:00 PM Ben Hur (Rafaela) 1-2 9 de Julio (Rafaela)
Oct 29 9:00 PM Jorge Gibson Brown (Posadas) 2-0 Ex Alumnos Escuela 185 (Oberá)
Oct 30 5:00 PM Ferroviario (Corrientes) 2-2
(6-5)
Huracán de Goya
Oct 29 9:00 PM Defensores de Pronunciamiento 0-1 Colegiales (Concordia)
Oct 29 9:00 PM Viale Fútbol Club 1-0 Belgrano de Paraná
Oct 29 10:00 PM Talleres de Perico 4-0 Monterrico de San Vicente
Oct 29 5:00 PM Río Grande (La Mendieta) 1-3 Independiente de H.Yrigoyen
Oct 29 9:30 PM Atlético Pellegrini (Salta) 0-3 Mitre (Salta)
Nov 05 10:00 PM Vélez Sarsfield (Sgo d Estero) 1-1
(4-2)
Güemes (Santiago del Estero)
Nov 05 6:00 PM Instituto Santiago 0-1 Sportivo Tintina
Oct 29 5:00 PM Talleres de Frías 1-1
(5-4)
Concepción FC
Oct 29 9:30 PM Atlético Progreso (R.de la F.) 3-0 Atlético Chicoana (Salta)
Oct 30 9:30 PM Racing (Córdoba) 0-0
(3-4)
Argentino Peñarol (Córdoba)
Oct 29 9:00 PM Atlético Policial (Cat.) 2-0 Alianza (San Juan)
Oct 29 5:30 PM Independiente de Villa Obrera 0-1 Sp.Desamparados (S.Juan)
Oct 29 9:45 PM Trinidad (San Juan) 0-1 Sportivo Del Bono (S.J.)
Oct 29 9:30 PM Sport Club Pacífico (G.Alvear) 1-0 Jorge Newbery (Villa Mercedes)
Oct 29 4:30 PM Atlético Argentino de Mza 1-1
(0-3)
Huracán Las Heras (MZA)
Oct 29 5:00 PM Gutiérrez (Mendoza) 1-1
(1-2)
Atlético Palmira (Mendoza)
Oct 29 4:30 PM Guaymallén (Mendoza) 2-0 Huracán (San Rafael)
Nov 05 4:30 PM Deportivo Aguilares (Tucumán) 0-1 Lastenia (Tucumán)
Sol de Mayo (Viedma) 0-100 Independiente de Río Colorado
Oct 29 9:00 PM Aprendices (Casilda) 2-2
(4-2)
Sp. Rivadavia (V.Tuerto)
Oct 29 9:15 PM San Jorge 1-1
(2-4)
9 de Julio de Morteros
Oct 29 5:00 PM Petrolero Argentino P.Huincul 3-3
(4-2)
25 de Mayo (La Pampa)
Oct 29 4:00 PM Boxing Club (Río Gallegos) 3-3
(5-3)
Germinal (Rawson)
Nov 05 10:00 PM Unión Santiago 1-1
(5-6)
Atlético Concepción (Tuc)
Oct 29 7:00 PM Sportivo Las Parejas (SF) 0-5 Puerto San Martín
Oct 29 9:30 PM Sanjustino 2-3 Ocampo Fábrica
Oct 29 9:30 PM Estudiantes (Río Cuarto) 2-1 Sarmiento (Leones)

[ Round of 16 ]  [ Following Rounds ]


ArgentineSoccer.com