Round of 16

Oct 15 1:30 PM Rivadavia de Lincoln 2-1 El Linqueño
Oct 15 4:00 PM Bella Vista (B. Blanca) 1-4 Tiro Federal (B.Blanca)
Oct 15 4:00 PM Deportivo Fontana (Chaco) 3-1 Resistencia Central
Oct 15 4:00 PM Independiente de Fernández SdE 1-3 Instituto Santiago
Oct 15 4:00 PM Atlético Argentino de Mza 1-0 Empleados de Comercio (Mza)
Oct 15 4:00 PM Colegiales (Concordia) 1-1
(5-4)
Libertad (Concordia)
Oct 15 4:30 PM Herminio Arrieta (Jujuy) 0-2 Río Grande (La Mendieta)
Oct 15 4:30 PM Deportivo Aguilares (Tucumán) 1-0 Almirante Brown de Lules
Oct 15 4:30 PM Bella Vista (Tucumán) 0-1 Lastenia (Tucumán)
Oct 15 5:00 PM Maronese (Neuquén) 0-4 Petrolero Argentino P.Huincul
Oct 15 5:00 PM Comercio Central Unidos (SdE) 0-2 Vélez Sarsfield (Sgo d Estero)
Oct 15 5:00 PM Sportivo Del Bono (S.J.) 4-1 Colón Junior (San Juan)
Oct 16 8:00 PM Villa Mitre (B.Blanca) 1-2 Liniers (Bahía Blanca)
Oct 15 8:00 PM Deportivo Tabacal (Salta) 0-0
(6-7)
Independiente de H.Yrigoyen
Oct 15 8:00 PM La Emilia (San Nicolás) 3-2 General Rojo
Oct 15 8:30 PM Atlético Regina (Río Negro) 0-3 25 de Mayo (La Pampa)
Oct 15 9:00 PM Sports Salto 1-1
(4-3)
Defensores de Salto
Oct 15 9:00 PM Racing de Olavarría 1-1
(4-2)
Ferrocarril Sud (Olav.)
Oct 15 9:00 PM Deportivo Achirense 1-1
(5-6)
Defensores de Pronunciamiento
Oct 15 4:30 PM Mitre (Salta) 0-0
(4-1)
Camioneros Argentinos d Norte
Oct 15 9:00 PM Concepción FC 3-3
(7-6)
Amalia (Tucumán)
Oct 15 9:00 PM Sp.Desamparados (S.Juan) 2-0 Peñarol (San Juan)
Oct 15 9:30 PM Luján de Cuyo (Mendoza) 0-0
(6-7)
Atlético Palmira (Mendoza)
Oct 15 9:30 PM Atlético Policial (Cat.) 3-0 Villa Cubas (Catamarca)
Oct 15 9:30 PM Racing (Córdoba) 2-1 Las Palmas (Córdoba)
Oct 15 9:30 PM Guaymallén (Mendoza) 2-0 San Martín (Mendoza)
Oct 15 9:30 PM Estudiantes (Río Cuarto) 3-1 Sportivo Atenas (Río IV)
Oct 15 9:30 PM Sanjustino 2-1 La Salle Jobson (Santa Fe)
Oct 16 9:45 PM Trinidad (San Juan) 3-0 Atenas de Pocito (San Juan)
Oct 15 9:45 PM Huracán (San Rafael) 0-0
(4-2)
Sportivo Balloffet
Oct 15 10:00 PM Güemes (Santiago del Estero) 3-1 Sarmiento (La Banda S.del Est)
Oct 15 10:00 PM Central Norte de Salta 0-2 Atlético Pellegrini (Salta)
Oct 16 9:15 PM Unión de Sunchales 0-0
(5-6)
9 de Julio (Rafaela)
Oct 22 9:30 PM Tiro Federal de Morteros 1-1
(5-6)
9 de Julio de Morteros
Oct 22 9:00 PM General Paz Jrs. (Cba) 0-0
(1-2)
Argentino Peñarol (Córdoba)

[ Eighth-Finals ]


ArgentineSoccer.com