Groups 1, 3, 4, 5, 6 & 7

Group 1

Scores

Mar 14 9:45 PM Barcelona 2 - 1 At. Nacional Guayaquil
Mar 14 9:00 PM Botafogo 2 - 1 Estudiantes de La Plata Rio de Janeiro
Apr 13 9:45 PM At. Nacional - Botafogo Medellin
Apr 11 9:00 PM Estudiantes de La Plata - Barcelona La Plata
Apr 19 7:30 PM Estudiantes de La Plata - At. Nacional La Plata
Apr 20 9:45 PM Barcelona - Botafogo Guayaquil
May 2 9:00 PM At. Nacional - Estudiantes de La Plata Medellin
May 2 9:45 PM Botafogo - Barcelona Rio de Janeiro
May 18 9:45 PM Botafogo - At. Nacional Rio de Janeiro
May 18 7:30 PM Barcelona - Estudiantes de La Plata Guayaquil
May 25 9:45 PM At. Nacional - Barcelona Medellin
May 25 9:45 PM Estudiantes de La Plata - Botafogo La Plata

Standings

TeamPtsPWDLGFGA
Barcelona (ECU) 3 110021
Botafogo (BRA) 3 110021
Estudiantes de La Plata 0 100112
At. Nacional (COL) 0 100112

Group 3

Scores

Mar 15 9:00 PM Independiente Medel. 1 - 3 River Plate Medellin
Mar 14 7:30 PM Melgar 1 - 0 Emelec Arequipa
Apr 13 9:00 PM River Plate - Melgar Buenos Aires
Apr 13 7:30 PM Emelec - Independiente Medel. Guayaquil
Apr 27 9:00 PM Emelec - River Plate Guayaquil
Apr 20 9:00 PM Independiente Medel. - Melgar Medellin
May 10 9:00 PM River Plate - Emelec Buenos Aires
Apr 26 9:00 PM Melgar - Independiente Medel. Arequipa
May 18 9:00 PM Melgar - River Plate Arequipa
May 16 11:15 PM Independiente Medel. - Emelec Medellin
May 25 7:30 PM River Plate - Independiente Medel. Buenos Aires
May 25 7:30 PM Emelec - Melgar Guayaquil

Standings

TeamPtsPWDLGFGA
River Plate 3 110031
Melgar (PER) 3 110010
Emelec (ECU) 0 100101
Independiente Medel. (COL) 0 100113

Group 4

Scores

Mar 8 9:45 PM Flamengo 4 - 0 San Lorenzo Rio de Janeiro
Mar 7 9:00 PM At. Paranaense 2 - 2 Universidad Católica Curitiba
Mar 15 7:30 PM San Lorenzo 0 - 1 At. Paranaense Buenos Aires
Mar 15 9:45 PM Universidad Católica 1 - 0 Flamengo Santiago
Apr 12 9:00 PM Universidad Católica - San Lorenzo Santiago
Apr 12 9:45 PM Flamengo - At. Paranaense Rio de Janeiro
Apr 25 9:00 PM San Lorenzo - Universidad Católica Buenos Aires
Apr 26 9:45 PM At. Paranaense - Flamengo Curitiba
May 3 9:00 PM At. Paranaense - San Lorenzo Curitiba
May 3 9:45 PM Flamengo - Universidad Católica Rio de Janeiro
May 17 9:45 PM San Lorenzo - Flamengo Buenos Aires
May 17 9:45 PM Universidad Católica - At. Paranaense Santiago

Standings

TeamPtsPWDLGFGA
At. Paranaense (BRA) 4 211032
Universidad Católica (CHI) 4 211032
Flamengo (BRA) 3 210141
San Lorenzo 0 200205

Group 5

Scores

Mar 7 7:30 PM Jorge Wilstermann 6 - 2 Peñarol Cochabamba
Mar 8 9:45 PM Atlético Tucumán 1 - 1 Palmeiras Tucuman
Mar 16 9:00 PM Peñarol 2 - 1 Atlético Tucumán Montevideo
Mar 15 9:45 PM Palmeiras 1 - 0 Jorge Wilstermann São Paulo
Apr 12 9:45 PM Palmeiras - Peñarol São Paulo
Apr 11 7:30 PM Jorge Wilstermann - Atlético Tucumán Cochabamba
Apr 26 9:45 PM Peñarol - Palmeiras Montevideo
Apr 25 7:30 PM Atlético Tucumán - Jorge Wilstermann Tucuman
May 2 7:30 PM Atlético Tucumán - Peñarol Tucuman
May 3 9:45 PM Jorge Wilstermann - Palmeiras Cochabamba
May 24 9:45 PM Peñarol - Jorge Wilstermann Montevideo
May 24 9:45 PM Palmeiras - Atlético Tucumán São Paulo

Standings

TeamPtsPWDLGFGA
Palmeiras (BRA) 4 211021
Jorge Wilstermann (BOL) 3 210163
Peñarol (URU) 3 210147
Atlético Tucumán 1 201123

Group 6

Scores

Mar 8 7:30 PM Godoy Cruz (Mendoza) 1 - 1 At. Mineiro Mendoza
Mar 8 7:30 PM Sport Boys 3 - 3 Libertad Warnes
Apr 13 9:45 PM At. Mineiro - Sport Boys Belo Horizonte
Apr 11 7:30 PM Libertad - Godoy Cruz (Mendoza) Asuncion
Apr 19 9:45 PM Libertad - At. Mineiro Asuncion
Apr 20 7:30 PM Godoy Cruz (Mendoza) - Sport Boys Mendoza
Apr 26 7:30 PM At. Mineiro - Libertad Belo Horizonte
Apr 27 9:45 PM Sport Boys - Godoy Cruz (Mendoza) Warnes
May 3 7:30 PM Sport Boys - At. Mineiro Warnes
May 4 9:00 PM Godoy Cruz (Mendoza) - Libertad Mendoza
May 16 9:45 PM At. Mineiro - Godoy Cruz (Mendoza) Belo Horizonte
May 16 9:45 PM Libertad - Sport Boys Asuncion

Standings

TeamPtsPWDLGFGA
Libertad (PAR) 1 101033
Sport Boys (BOL) 1 101033
At. Mineiro (BRA) 1 101011
Godoy Cruz (Mendoza) 1 101011

Group 7

Scores

Mar 9 9:00 PM Lanús 0 - 1 Nacional Lanus
Mar 7 9:45 PM At. Zulia 1 - 2 Chapecoense Maracaibo
Mar 15 7:30 PM Nacional 0 - 1 At. Zulia Montevideo
Mar 16 7:30 PM Chapecoense 1 - 3 Lanús Chapecó
Apr 18 9:45 PM Chapecoense - Nacional Chapecó
Apr 18 9:00 PM Lanús - At. Zulia Lanus
Apr 25 9:45 PM Nacional - Chapecoense Montevideo
Apr 27 7:30 PM At. Zulia - Lanús Maracaibo
May 16 7:30 PM At. Zulia - Nacional Maracaibo
May 17 9:45 PM Lanús - Chapecoense Lanus
May 23 7:30 PM Nacional - Lanús Montevideo
May 23 7:30 PM Chapecoense - At. Zulia Chapecó

Standings

TeamPtsPWDLGFGA
Lanús 3 210132
At. Zulia (VEN) 3 210122
Nacional (URU) 3 210111
Chapecoense (BRA) 3 210134

[ Preliminary Round ]  [ Groups 2 & 8 ] [ Following Rounds ]


ArgentineSoccer.com